1999

  • Michael Ulisky - Bowling
  • Richard Crawford - Basketball Coach
  • Brad Houser - Football
  • Roy E. Kelly - Baseball
  • John Kovalchick - Baseball
  • John Sikora - Wheelchair Basketball
  • Robert Stivason - Football
  • Douglas Talmadge - Basketball/Baseball
  • Harry Walker - Football Coach

1998

  • Sherman Blystone - Baseball
  • Frank “Beef” Diani - Football
  • Joseph L. King - Football
  • John Bass (Ford City) - Basketball
  • Bruce A. Decock (Kittanning) - Football
  • Andrew Fondrk (Leechburg) - Football
  • Tom Rusnica - Basketball/Track
  • Tammy Lee Thompson - Basketball
  • James Croyle - Football
  • William E. Puzzato - Special Award

1997

  • E. R. “Kelly” Blystone - Baseball
  • James Croyle - Football
  • Leo J. Haky - Basketball
  • Randy Lamendola - Football
  • Edd Lemmon - Baseball
  • Charles L. Long - Weight Lifting

1996

  • Ray Bowser - Dog Training
  • Gary J. Kountz - Baseball
  • Ronald J. Lamendola - Football
  • Jack A. Quinn - Volleyball Coach
  • William Schrecengost - Football
  • Fred J. Segorek - Baseball
  • Appolonius Jagodrinski - Special Award

1995

  • Gilbert “Gib” Carson - Football
  • William J. Englert - Basketball
  • James T. Forsythe - Baseball
  • John B. Hudak - Football
  • Thomas H. Miller - Slo-Pitch Softball
  • Albert J. Righi - Football
  • Tim Szymanski - Track
  • Eugene J. Verardi - Football
  • Jack “Pappy” Swigart - Special Award

1994

  • Edward W. Betush - Baseball
  • Lawrence “Larry” Liberto - Sports Official
  • Wallace “Pete” Shaffer - Baseball
  • Jack Allera - Baseball
  • Gregory Christy - Football
  • Thomas E. Favero - Football
  • Cheri Quinn Rider - Track
  • Larry M. Shepard - Football
  • Herbert Shumaker - Baseball
  • James E. Clawson - Special Award

1993

  • Edward W. Bargerstock - Baseball Umpire
  • W. Neal Cravener - Motor Cycle Racing
  • Robert L. Haye - Baseball
  • Charles Oberdorf - Baseball
  • David C. Ullom - Football Coach
  • Bobby L. White - Football
  • Darlene Wolfe - Basketball
  • Casey Wolsonovich - Baseball
  • Ding-A-Lings Sports Club - Special Award

1992

  • Albert Frerotte - Football
  • Jerry Buffone - Football
  • Anthony Bernardi - Basketball Coach
  • Beth Shearer Clark - Basketball
  • William C. Hagins - Baseball
  • Robert Oberdorf - Football
  • Emil Sotnyk - Basketball
  • John A. Rupp, Sr. - Special Award

1991

  • Richard M. Boggs - Wrestling Coach
  • Albert J. Canterna - Baseball
  • Robert Crawford - Baseball
  • Furman Curry - Football
  • James M. Franceschi - Basketball
  • Thomas P. Kuchar - Football
  • David J. Lerner - Track
  • Robert I. Patterson - Beagling
  • Donald Tylinski - Basketball

1990

  • Arthur F. Michaux - Basketball
  • Cyril “Cy” Valasek - Basketball
  • Charles T. Andrews - Football
  • Donald W. Earley - Football Coach
  • Christopher G. Huth - Track
  • William A. Lettie - Football
  • William “Bill” Pesci - Football
  • Earnest A. Phillips - Football
  • Dr. D. Wesley Minteer, Jr. - Special Award